Trafik Haftası ile ilgili yazı

denizli-karayolu-trafik-guvenligi-haftasiTrafik, araçların ve yayaların bir noktadan diğer bir noktaya ulaşırken oluşturdukları harekete denir. İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde trafik insanlar için büyük bir sorundur. Trafik nedeniyle hergün onlarca kaza olmakta ve birçok insan hayatını kaybetmetedir. Bunun dışında trafik insanlar için büyük bir zaman kaybıdır. Öyleki yapılan araştırmada büyük şehirlerde bulunan insanların hayatlarının 6 ayının trafikte geçtiği tespit edilmiştir. Bu gibi problemlerin çözülmesi ve insanların trafikte daha rahat olması için her yıl mayısın ilk haftası Trafik Haftası olarak kutlanır

Trafik haftasında şehrin işlek noktalarında stantlar açılır. Bu stantlara gelen insanlara trafikte nasıl davranmamız gerektiği hakkında bilgiler veririlir. Bazı görevliler ise trafik ışıklarında bekler, kırmızı ışık yandığında sürücülere Trafik Haftası ile ilgili yazılar içeren bilgi verici broşürler dağıtır. Emniyet Müdürlüğü yönetiminde  gerçekleştirilen panellerde trafik istatistikleri hakkında bilgilendirmeler yapılır.

Okullara gelen trafik memurları uyulması gereken kurallar hakkında öğrencileri bilgilendirir. Her tenefüste öğrencilere Trafik Haftası ile ilgili güzel sözler okunur. Bunun yanında öğrencilere derslerde Trafik Haftası ile ilgili şiirler okutulur. En güzel seslendiren öğrenciye ödüller de  verilebilir.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.